Savunma Sanayiinde yenilikçi çözüm ortağı yaklaşımıyla dünyanın lider savunma sanayi şirketleri arasında sürekli yer almak.

Askeri fabrika ve tersanelerimizin üretim, bakım, onarım, yenileştirme ve idame alanlarındaki imkân ve kabiliyetlerini başta ihracat yoluyla milli ekonomiye kazandırmak, istenildiğinde de Türk Savunma Endüstrisinin yeteneklerinin dış pazarlara ulaştırılmasına destek olmak ve elde edilen kazanç ile de askeri fabrika ve tersanelerin modernizasyonuna katkı sağlamaktır.

Millî Savunma Bakanlığı bünyesinde kurulmuş olan ASFAT; Askeri Fabrika ve Tersanelerin birikimini ve Türk Savunma Endüstrisinin sinerjisini ihracatı önceliklendirerek, millî ekonomi için katma değere dönüştüren Saygın ve Güvenilir bir şirkettir. Dinamik, Hızlı karar alan ve dijitalleşmeyi önceleyen kurumsal yapılanmasıyla, Yenilikçi, Çözüm Odaklı ve Çevik bir yapıya sahiptir. En değerli sermayesi nitelikli ve uzman kadrosu olan, insana odaklanan profesyonel proje yönetimi ile ASFAT, Savunma Sanayiinin etkin Çözüm Ortağı'dır.