ASFAT, IDEF 2019, 14üncü Uluslararası Savunma Sanayi Fuarında

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde, Millî Savunma Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı “IDEF 2019” 30 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Savunma sektöründe küresel ölçekte “devletten devlete G2G” satış, pazarlama ve işbirliği alanında faaliyet göstermek üzere kurulan ASFAT A.Ş., uluslararası kurum ve kuruluşlarla ilişkilerini geliştirmek, ürün ve hizmetlerini tanıtmak üzere” IDEF 2019” kapsamında Milli Savunma Bakanlığı’nın standında yerini aldı.

Savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayii alanlarında üretilen araç, malzeme ve sistemlerin sergilendiği “IDEF 2019”da, ASFAT, Askeri Fabrika ve Tersaneler ile birlikte savunma sanayimizin son yıllarda geldiği noktayı, yerli ve yabancı ziyaretçilere sergiledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 30 yıllık inşa, modernizasyon, tamir, bakım ve idame tecrübesini, bir çözüm ortağı yaklaşımı ile tasarım, üretim, bakım, eğitim süreçlerine tüm dost ve müttefik ülkeleri de dahil ederek, etkinlikte uluslararası delegasyonlar ve firmalarla birebir görüşmeler gerçekleştirdi.

IDEF 2019 kapsamında, Karadağ Savunma Bakanlığı, Kanada’dan Vard, Hollanda’dan Damen, Ukrayna’dan UkrObronProm ve Airbus Defence ile uluslararası anlaşmalara imza atan ASFAT, yurtiçinden de Meteksan, Best Grup, YDS, Alp Havacılık, BITES gibi firmalarla birçok alanda stratejik işbirliği mutabakatları imzaladı.